Simurg TasarımTekstil

2004 yılında Tekstil mühendisi Mukadder Özden ve ortağı tarafından İzmir’de kurulan Simurg Tasarım, Türkiye genelinde saygın tekstil firmalarına danışmanlık hizmete vermeye başladı. Konusunda ki uzmanlığını danışmanlığını yaptığı firmalara aktararak gelişmelerine yardımcı olan Simurg Tasarım büyüyerek gelişmesini sürdü.

2010 yılında ortağından Simurg Tasarımı tümüyle devralan Mukadder Özden, bilgi birikimi ve sektörel deneyimi ile Simurg Tasarımı bir adım daha yukarı taşıyarak ürün geliştirme, üretim ve ihracat alanlarında hizmet vermeye başladı.

2018 yılının 2. çeyreğinde 2500m2 kapalı alana kurulu Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesindeki yeni yerine taşındı ve üretim kapasitesini büyüterek, gerek Avrupa’da gerekse de Türkiye’de aranan bir marka olmayı başardı.

Misyonumuz

Temel misyonumuz istenilen koleksiyonları en iyi fiyat/performans oranı ile üretip, istenilen sürede teslim etmektir. Bu amacı gerçekleştirmek için deneyimimizi, teknolojiyi ve hayal gücümüzü harmanlıyoruz. Müşterilerimiz bizim için şirketimizin bir parçasıdır ve onlarla uzun süreli kalıcı iş birlikteliği misyonumuzun önemli bir kısmıdır.

Doğru Üretim

Simurg Tasarım hem sürdürülebilir çevreyi hem de adil ticareti savunur. GOTS zinciri içinde organik ürünler üreterek çevreye saygılı üreticilerle çalışır; çocuk, kayıtsız göçmen işçi vb kullanımına kesinlikle izin vermez.

Ürünler

Geniş bir yelpazede üretim yapıyoruz.
Bebek giysilerinden, özel spor ve yoga giysilerine kadar değişik ürünler Simurg Tasarım ürün grubunun içindedir..
Örme ve dokuma kumaşlar aynı koleksiyonda yer alabilir, biz hepsini imal edebilen bir altyapıya sahibiz. Müşteri ihtiyaçlarına göre her türlü kumaş ve ham madde/aksesuar kullanımı mümkündür. Organik üretimde 20 yıla varan deneyimle her türlü ürün için çalışmaya hazırız.

Kapasite

Deneyimli ekibi, geniş tedarikçi altyapısı; esnek fason dikim zinciri ile Simurg Tasarım müşteri ihtiyaçlarına göre kapasite planlaması yapabilir.

Mukadder Özden

1985 yılında tekstil mühendisi olarak başladığı kariyerinde tüm üretim pozisyonlarında ve değişik görevlerde çalıştı. Genel müdürlüğe dek her görevi yerine getiren Özden, bulunduğu firmalarda iyi tanınan markalara (Adidas, Nike, Patagonia, Enkel, H&M, Donna Karan vb) hizmet/ürünler üretti. 2004 yılında Simurg Tasarım’ı kurarak kendi işinin başına geçti. Başarılı bir işkadını olmanın yanı sıra aktif sosyal EGSD (Ege Giyim Sanayicileri Derneği) başkanlığı ve Moda ve Hazırgiyim Federasyonu başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Ayrıca aktif bir STK destekçisi olam Mukadder Özden, 25 yılı aşan deneyimli bir Soroptimist ve İzmir kulüp başkanlığı görevinde de bulundu.

mukadder-ozden