2004 yılında Tekstil mühendisi Mukadder Özden ve ortağı tarafından İzmir’de kurulan Simurg Tasarım, Türkiye genelinde saygın tekstil firmalarına danışmanlık hizmete vermeye başladı. Konusunda ki uzmanlığını danışmanlığını yaptığı firmalara aktararak gelişmelerine yardımcı olan Simurg Tasarım büyüyerek gelişmesini sürdü.

2010 yılında ortağından Simurg Tasarımı tümüyle devralan Mukadder Özden, bilgi birikimi ve sektörel deneyimi ile Simurg Tasarımı bir adım daha yukarı taşıyarak ürün geliştirme, üretim ve ihracat alanlarında hizmet vermeye başladı.

2018 yılının 2. çeyreğinde 2500m2 kapalı alana kurulu Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesindeki yeni yerine taşındı ve üretim kapasitesini büyüterek, gerek Avrupa’da gerekse de Türkiye’de aranan bir marka olmayı başardı.

Mukadder Özden

1985 yılında tekstil mühendisi olarak başladığı kariyerinde tüm üretim pozisyonlarında ve değişik görevlerde çalıştı. Genel müdürlüğe dek her görevi yerine getiren Özden, bulunduğu firmalarda iyi tanınan markalara (Adidas, Nike, Patagonia, Enkel, H&M, Donna Karan vb) hizmet/ürünler üretti. 2004 yılında Simurg Tasarım’ı kurarak kendi işinin başına geçti. Başarılı bir işkadını olmanın yanı sıra EGSD (Ege Giyim Sanayicileri Derneği) başkanı ve Moda ve Hazırgiyim Federasyonu Yönetim kurulu üyesidir.

mukadder-ozden