csr

İnsan Hakları

Bizim için Simurg Tasarım’da hümanizm, insan haklarına saygılı ve çeşitliliğe değer veren insanlara eşit değerde açık olmak ve onları görmek demektir . Bizimle aynı bakış açılarını paylaşan herkesle işbirliğine açığız. Aslında, yeni fikirlere atlıyoruz ve herkesin gelişime, daha iyi yaşama, sosyal ve insan haklarına erişiminin önemli olduğuna inanıyoruz. KSS politikamızın önemli bir parçası, şirketimizde ve tedarikçilerimizde çalışanlar için daha iyi çalışma standartları ve koşulları sağlamaktır.

Çalışma Şartları

Yukarıda belirtilen felsefenin sonucu olarak ekibimizin çalışma koşullarını önemsiyoruz. Çalışma saatleri ve çalışmaları TC Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurallarına göre yapılır. Ayrıca, bu bakış açısının sonucu; Simurg Tasarım, TC Başbakanlık Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın işçi eğitimi, iş yeri güvenliği denetim kuralları sertifikasını yerine getirmiştir.

Çevre & Doğa Bakımı

Tekstil ve moda endüstrisinin bir parçası olarak, iş için geniş çevresel ve etik bir yaklaşıma sahip olmak zorundayız. Hem pamuk üretiminde hem de üretimde kimyasalların nasıl kullanıldığının farkındayız. Bu yerlerin çevreye, çiftçilere ve işçilere yükünü anlıyoruz. İş arkadaşlarımız (müşteriler) ürünlerimizin normalde zararlı kimyasallar içermediği de önemlidir. Öncelikli olarak, doğal kaynakları daha etkin kullanma, geri dönüşümü artırma ve enerji verimliliğini artırma yollarını bulmayı önceliğimizdir. Çevre bakımı, çocuklarımız için ana bir konudur. Ürünlere ve malzemelere dikkatle bakmanın yanı sıra, tüm işimizi de önemsiyoruz. Şirketimizde mümkün olan en az CO2 emisyonunu azaltmak için çalışıyoruz.

Organizasyon

Çalışma yöntemlerimiz net eylem planları ve hedeflerine dayanmaktadır. İş arkadaşlarımızla (müşterilerimiz) ve tedarikçilerimizle mümkün olduğunca sorunsuz operasyonlar yapmak için açık ve yakın iletişimimiz var.

İyi Çalışma Koşulları

İnsan haklarına saygı duyuyoruz, herkesin daha iyi bir yaşam için haklarına sahip olduğuna inanıyoruz; İnsan haklarına olan bağlılığımızı göstermek için temel kurallarımız:

* Çocuk işçiliği yok
* Zorla veya bağlı iş gücü yok
* Aşırı çalışma saatleri yok
* En az asgari ücretin ödenmesi (Türk iş kanunlarının belirlediği asgari ücret)
* Güvenli, sağlıklı ve dostça çalışma koşulları
* Yasal olarak bağlayıcı bir iş sözleşmesi
* Dernek kurma özgürlüğü
* Ayrımcılık yok

Ürünler

Tüm ürünlerimiz kalite ve güvenlik açısından müşteri ihtiyaçlarına cevap vermelidir. Bunlar örnekleme aşamasında ve üretim süreci boyunca yönergelerimizdir. Ürünlerimizin toksin içermediğinden emin olmak için ilgili çevre yasalarını ve müşteri gereksinimlerini yerine getiriyoruz. Uygun olmayan malzemelerin kullanılmasını önlemek için alt üreticilerimiz veya malzeme tedarikçilerimizle açık anlaşmalar yaparız.

Kullanmıyoruz
* NO Kadmiyum, kurşun ve cıva içeren ağır metaller
* NO Formaldehit, antibakteriyel maddeler, NFE ve tehlikeli boyalar
* NO Alerjenik boyalar
* NO nikel

Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

baris-cocuk

Barış Çocuk, Eşrefpaşa ve Kadifekale çevresinde, sanat eğitimine ulaşamayan çocuklarla yapılan ve tamamen gönüllülük esasına dayanan bir müzik oluşumudur.
Barış Çocuk Orkestrası Koruma Ve Geliştirme Derneği yönetim kurulu üyesi olan Mukadder Özden bir sosyal sorumluluk projesi olarak dernekte aktif olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Simurg Tasarım olarak da destek verilmektedir.